Łowcy
powrót do forum 1 sezonu

Przerysowane i zakłamane. Mamy złych, okropnych - ale ośmieszanych przez żydów - Niemców (nazistów oczywiście) kontra wspaniałych, bohaterskich, współczujących przedstawicieli "narodu wybranego". Sceny z obozu koncentracyjnego to perełka fantastyki. Całość podlana standardowym sosem z silnymi, czarnymi kobietami.

Aktorsko wypada całkiem przyzwoicie, realizacja porządna - choć bez fajerwerków. Niestety scenariusz poległ na ołtarzu propagandy.

ocenił(a) serial na 9
dracovolans

No tak bo w czasie wojny to żydzi mordowali bestialsko Niemców a nie odwrotnie. Dzisiejsza polska nienawiść do Żydów już przechodzi granice absurdu. I co przeszkadza ci w silnych czarnoskórych kobietach?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 10
H33L

Książki których tytuły podałeś to nie fakty tylko chłam merytorycznie na poziomie brukowca. Defamation wszyscy oglądali, żadne mi odkrycie. Ty rzucasz idiotyczne oskarżenia i to ty jesteś niedouczony.

ILoveMyKitchen

Tak, tak, wiem. Czyżby dlatego, że są oparte w dużej mierze na żydowskich źródłach? Jesteś antysemitą czy co?

ocenił(a) serial na 10
H33L

Defamation to dokument izraelskiego twórcy,mam obieckcje co do jego szczerych zamiarów, myślę że to przemyślana prowokacja; a książki których tytuły podałeś to beletrystyka a nie opracowania naukowe. Nie wiem kto to pisał, dziś każdy może pisać książki, nie są to żadne autorytety naukowe. Żydowskie źródła? Pierwsze słyszę. Holokaust, przebieg II WŚ, pogromy, to wszystko zostało opisane, podparte dowodami, relacjami świadków. A to że nadal jakieś oszołomy podważają historię to przykre.

ILoveMyKitchen

Tak, tak, zdecydowanie prowokacja. Zwłaszcza kiedy wypowiadają się wysoko postawieni w przemyśle Holokaustu żydzi z USA. Tak, zdecydowanie to propaganda. To jak się zachowują żydowskie dzieci w Polsce i jakie kłamstwa się im wmawia również trąci prowokacją, prawda? Wszak same z siebie nigdy by czegoś podobnego nie powiedziały ani nie zrobiły.

Książki o których mowa posiadają CAŁY KOMPLET DOKUMENTACJI. Jeżeli twierdzisz, że kłamią sugeruję podać ich do sądu o szerzenie kłamstwa na temat Holokaustu. Wszak to żydzi potrafią robić doskonale. Zamykać usta każdemu kto choćby nie wiem jak udokumentowaną przedstawiał tezę, że Holokaust to wcale nie 6 milionów żydów.

Co do samego dokumentowania Holokaustu i pogromów, relacje tych świadków były tak fenomenalne, że w zależności od tego gdzie i kiedy zeznawali, potrafiły się drastycznie od siebie różnić. Tak jak to miało miejsce chociażby w przypadku Jedwabnego.

A skoro to wszystko jest tak wybitnie udokumentowane i nie ma mowy o tym, żeby było inaczej, dlaczego siłą zamyka się usta tym którzy podważają te bzdury? Gdyby faktycznie było tak jak piszesz, wystarczyło by przedstawić nieskazitelne dowody. Tymczasem źródła na których opiera się bajka o Holokauście to w dużej mierze kłamstwa i manipulacje co systematycznie jest ujawniane w ten czy inny sposób poza głównym obiegiem gdzie panuje w tej kwestii żydowska cenzura.

Pozdrawiam

użytkownik usunięty
Meldondg_Lord

a to my nienawidzimy zydów?

Meldondg_Lord

Ciekawe dlaczego wpis ten został zablokowany. Promocja książek i filmów jest już na tym portalu niezgodna z regulaminem?

Dla zainteresowanych mowa była o książkach Normana G. Finkelsteina "Przemysł Holokaust" i "Wielka Hucpa - o pozorowaniu antysemityzmu i fałszowaniu historii" oraz "Powrót do Jedwabnego" Wojciecha Sumlińskiego.

Jeżeli chodzi o film to "Defamation" Yoava Shamira. Doskonale prezentuje jakiej nienawiści uczeni są żydzi od najmłodszych lat wobec Polski i Polaków.

Pozdrawiam

ocenił(a) serial na 10
H33L

Nie trzeba ich uczyć, wystarczy że posłuchają opowieści swoich dziadków, polskich żydów którzy po przetrwaniu Holokaustu musieli uciekać z Polski. Zamiast czytać "przemysł holokaustu" poczytaj "Płuczki" o tym jak polscy katolicy ograbiali zbiorowe mogiły żydowskie, żydowskie cmentarze, rozłupiając czasami świeże zwłoki w poszukiwaniu złota i diamentów. Naziści nie niszczyli żydowskich cmentarzy, zrobili to chciwi polacy po wojnie. A może wolisz poczytać o zakonnicach, które do dziś nie zgadzają się na upublicznienie danych dzieci które przechowywały w trakcie wojny? Przez to ich rodzice, rodzeństwo nie mogli ich po wojnie odnależć. A może wolisz poczytać o pogromie Kieleckim? Czy też o marcu 68?

ILoveMyKitchen

A może w takim razie warto poczytać o kolaboracji żydów z niemcami jak to sprzedawali za pieniądze własne rodziny? A może wolisz poczytać o tym jak żydzi należący do SS wyszukiwali i mordowali swoich pobratymców? Czy może coś na temat żydowskiej policji w gettach o której sami żydzi pisali, że byli gorsi od niemców? A może coś na temat żydowskiej Czeki i ich zbrodniach przeciwko ludzkości?

Wspomniane książki W OPARCIU O FAKTY doskonale prezentują kto tak naprawdę szukał złota na żydowskich cmentarzach. I nie uwierzysz ale byli to również żydzi.

Tak więc jednak warto by było dzieci czegoś nauczyć. Najlepiej prawdy a nie żydowskiej propagandy i kłamstw.

Pozdrawiam

użytkownik usunięty
H33L

Żydzi w SS ? Nie wiem co bierzesz, ale powinieneś zmienić lekarza. Wszystkie przywołane tutaj "publikacje" to zwyczajne, prymitywne prowokacje. Tak jak wasz elementarz antysemityzmu pt "Protokoły mędrców Syjonu".

Tak, tak, zdecydowanie :) I dlatego specjalnie założyłeś nowe konto żeby nas o tym poinformować. Takie komentarze jak Twoje najlepiej dowodzą tego jak doskonale udokumentowane są te książki. Dlatego właśnie nie potraficie ich obalić na drodze sądowej więc próbujecie umniejszyć ich wiarygodność. Cóż... nie wychodzi :) Pozdrawiam :)

użytkownik usunięty
H33L

Skupmy się może na początek, na udowodnieniu że jakiekolwiek Żyd był esesmanem. Nawet najniższej szarży. Proszę spraw by moja indolencja historyczna została w jakikolwiek sposób obnażona. Zapewne znasz treści ustaw norymberskich i wytyczne w tym względzie Reinharda Heydricha. Proszę o fakty, które podważały by obsesję SS w tym względzie, a w następnej kolejności zajmiemy się Twoją obsesją nad pewnego rodzaju literaturą. Tak, przyznaje stworzyłem to konto zabrać głos w tej ciekawej dyskusji. Miałem odwagę by podpisać się swoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem. Liczę na rewanż. Z wyrazami szacunku

Oczywiście, że było wielu. Nie mówię o całym pułku czy batalionie ale o wielu dowódcach na wysokich stanowiskach.

O tym, że w Wehrmachcie służyło około 150.000 żydów pisali sami niemcy.

Policję żydowską w gettach która podlegała bezpośrednio SS myślę, że też można by pod to podpiąć jakby się bardzo uprzeć.

Nazwiska podam jutro lub pojutrze, muszę przekopać się przez literaturę bo nie pamiętam a to niestety nie weekend.

Pozdrawiam

H33L

Minely 3 miesiace, kilka weekendow po drodze i sie nie przekopales? Ja tez chce nazwiska poznac, warto je znac. Tylko z mozliwoscia weryfikacji, prosze.

ocenił(a) serial na 8
H33L

Od kiedy żydowskie dzieci są uczone nienawiści do Polski i polaków? Byłem na wymianie w Izraelu i żadnej nienawiści nie doświadczyłem, a wręcz przeciwnie dla Polaków są bardzo życzliwi.

Kozakman

Hahaha, dobre sobie. Jak już kłamiesz to chociaż kłam wiarygodnie. Polaków w izraelu traktują jak zwierzęta. Mówiło o tym kilkadziesiąt osób które w ten czy inny sposób wybrały się do izraela na wycieczki, wakacje itp.

Co do samych dzieci, polecam film "Defamation". Doskonale ukazuje jak pierze się mózgi żydowskim dzieciom aby nienawidziły Polaków i generalnie świata.

Pozdrawiam

ocenił(a) serial na 8
H33L

Wciąż nie wiem, gdzie pan przeczytał te brednie. Opowiadam o własnych doświadczeniach, gdzie życzliwiej się patrzy na Polaka niż Amerykanina. Miałem okazję być w Nazarecie, Jerozolimie, Tel Avivie, Jaffie, Kapernaum i nigdzie nie miałem styczności z tą przez pana proklamowaną "nienawiścią". Sprzedawcy w sklepach, a nawet zwykli ludzie na ulicy słysząc polski zagadują i posługują się polskimi słowami. Chyba ta antysemicka propaganda odebrała panu trzeźwy osąd. Polecam wybrać się kiedyś do Izraela i wtedy się pan przekona, że nie jest tak, jak pan twierdzi.
Pozdrawiam.

Kozakman

Gdzie? W wywiadach których jest multum w internecie. W rozmowach z osobami które w izraelu były oraz... od samych żydów.

Jeszcze raz polecam film "Defamation". Dostępny w pełnej wersji i za darmo w internecie. Żeby było zabawniej, autorem tego filmu jest... żyd.

Pozdrawiam

Kozakman

https://www.minds.com/newsfeed/941366052782280704
https://www.minds.com/newsfeed/941423379610128384

Proszę, dwa ciekawe fragmenty z tego filmu.

Pozdrawiam

H33L

Moje dzieci 7 lat temu spedzily 4 miesiace na wymianie w Izraelu. Nie chcieli wracac, a przyjechali prosto z Polski z polskimi nawiskami. Potem te same dzieci, ktore ich goscily przyjechaly na wymiane do nas. Mam tez kilku znajomych z Izraela. Opowiedz wiecej o tym nauczaniu nienawisci, bo to ciekawe. Chetnie sie dowiedza, czego byli nauczani.

semira1

https://www.filmweb.pl/film/Dezinformacja-2009-510158

Polecam uwadze. Film prosto od żyda.

Jak tylko się z nim zapoznasz, sugeruję zajrzeć do Talmudu. Bardzo ciekawa lektura.

Pozdrawiam

H33L

Znam to, tendencyjne i wybiorcze potraktowanie tematu. Pan sobie wymyslil teorie i dopasowal do niej fakty. Talmud tez znam - to jest ciekawa lektura, chociaz pioraca mozgi jak kazdy inny religijny wynalazek. Ale jest mniej agresywny i wypchany nienawiscia do wszystkiego co inne i nie po linii niz Biblia i Koran. W dalszym ciagu szkodliwy, ale moim zdaniem wiecej w nim zyciowych madrosci, a mniej wystepowania z pozycji jedynoracyjnosci niz w dwoch pozostalych. Tylko co to ma do rzeczy? Fakt, ze sa przewrazliwieni na swoim punkcie jak polaczki, czarnoskorzy, dzialacze LGBT, feministki i cala inna rzesza mniejszosci. Ta cala wojna kto jest bardziej poszkodowany jest niesmaczna. Tylko dalej nie ma odpowiedzi na pytanie: gdzie nauczanie nienawisci do Polski? Czy tylko tak sobie zaklamujesz jak typowy antysemita?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Meldondg_Lord

Meldondg_Lord Za to pokazano szczyt perwersji historycznej który Ci jak widać odpowiada. Nie odpowiada Ci za to wcale rzeczywistość i prawda historyczna którą nazywasz "antysemityzmem". Jak pewnie wiesz żydowskie ofiary Niemców były bardzo daleko od postaw pokazanych w tej "interpretacji" historii. Bierność i w wielu przypadkach pomocnictwo oprawcom po to żeby pożyć kilka dni dłużej to wstydliwa rana żydowskiej tożsamości.
A co do kobiet- wolę blondynki o jasnej karnacji i przyjemnym charakterze. Męczy mnie oglądanie kobiet tylko z nazwy - i nadal mam prawo do własnego zdania w tym temacie.

Meldondg_Lord

Obóz Auschwitz był zbudowany z myślą o Polakach, to na Polakach skupiała się cała złość i agresja Niemców...natomiast Żydzi byli lokowani w Birkenau, które to w 1944 roku zmieniło nazwę na Auschwitz 2 - czyli dwa obozy Auschwitz Eins i Auschwitz Zwei.

Z tego właśnie powodu, zmiany tej nazwy niedługo przed końcem wojny, Żydzi i ich propaganda głosi że Auschwitz to był obóz zagłady Żydów.. a to była Brzezinka ze zmienioną nazwą.

dracovolans

Serial nie jest oparty na faktach, tylko częściowo z nich korzysta do własnych potrzeb. Serial to tylko luźna czarna komedia, w sumie w moim odczuciu, więc robienie z tego serialu "Pianisty", raczej jest nie na miejscu.

PvPM4gister

Nazywam po prostu rzeczy po imieniu - jest to film propagujący pewną narrację historyczną. Narracje sprzeczną z faktami. Czym innym jest "opierać luźno na faktach" scenariusz - czymś zupełnie zaś innym jest ich reinterpretacja.
W przypadku faktów historycznych na których wiele państw opiera swoją współczesną politykę sprawa staje się poważna.

dracovolans

Cóż to twoje odczucia, więc nie ma co się spierać, Ja pozostaje przy swoim zdaniu, że ogólnie "serialik", bo to nie jest jakieś wybitne dzieło, jakoś bardzo mnie nie skrzywdził, oraz za mocno mnie nie uraził.

PvPM4gister

PvPM4gister Zauważam tylko "pewien trend". Trudno tu mówić o "emocjach" czy "krzywdzie". W amerykańskiej literaturze (której sporo konsumuje) i filmie widać od dość dawna "ciśnienie" na robienie z pewnych grup narodowych i etnicznych nadludzi. Żeby oddać sprawiedliwość diabłu - Polacy i Polska są tam też coraz częściej przedstawiani pozytywnie.

ocenił(a) serial na 6
PvPM4gister

No właśnie i w sumie powinno to zakończyć dyskusję. Choć zawsze istnieje ryzyko, że mimo tak wyraźnego przerysowania i gatunku exploatation którym jest ten serial, to że ktoś to weźmie na poważnie .

ocenił(a) serial na 7
dracovolans

dracovolans_ Bo przecież wiadomo, że naziście nie byli źli i okropni. To byli normalni, kochający ludzie, którzy poważnie traktowali wartości rodzinne i czystość środowiska naturalnego,do którego zaliczali własną krew (czyt. rasę). Gdyby nie ci przeklęci Żydzi, którzy, o zgrozo, mówili po polsku.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 6
H33L

Podajesz zapisy plemienne z przed 3000 - 4000 tysięcy lat. Dzisiaj mają one taką samą moc jak te:
W TROSCE O ZWIERZĘTA

W Zion w Illinois nie wolno częstować papierosami psów, kotów ani innych zwierząt domowych.
W Tennessee nie wolno łowić ryb lassem, a w Idaho – siedząc na grzbiecie wielbłąda.
W Indianie przestępstwo popełni ten, kto pomaluje zająca farbami lub w jakikolwiek inny sposób zmieni jego wygląd.
W Arizonie osłom nie wolno spać w wannie.
Z kolei w Arkansas podobne prawo dotyczy krokodyli.
W Teksasie prawo zabrania malowania graffiti na krowach.
Z POŻYTKIEM DLA INSTYTUCJI MAŁŻEŃSTWA

W Wirginii prawo zakazuje łaskotania kobiet.
W Arkansas mąż ma prawo bić żonę, ale nie częściej niż raz w miesiącu.
W Los Angeles ograniczeniem w tym względzie jest szerokość skórzanego pasa – 2 cale (ok. 5 cm). W przypadku zastosowania szerszego wskazana jest zgoda małżonki.
W Karolinie Południowej żonę można bić tylko w niedziele, wyłącznie na schodach gmachu sądu.
W Vermont kobietom nie wolno nosić sztucznej szczęki bez pisemnej zgody małżonka.
ZE WZGLĘDÓW ESTETYCZNYCH

Lokalne prawo w Carrizo w stanie Nowy Meksyk zabrania kobietom pokazywania się w miejscach publicznych z nieogoloną twarzą i owłosionymi nogami.
W Arkansas prawo nie pozwala dyrektorom szkół zwiększania pensji nauczycielom, którzy noszą fryzurę „na pazia”.
W Tombstone w Arizonie prawo zakazuje śmiania się z otwartymi ustami w przypadku widocznych braków w uzębieniu.
W stanie Vermont dwie osoby mogą się pocałować, jeżeli uprzednio wypłuczą usta roztworem wody różanej.
W San Francisco zabrania się właścicielom samochodów polerowania karoserii używaną bielizną.
W OBRONIE MORALNOŚCI

W stanie Waszyngton dozwolone jest współżycie płciowe jedynie w pozycji misjonarskiej.
W Datona Beach na Florydzie prawo zabrania molestowania seksualnego kontenerów na śmieci.
Prawo Minnesoty przewiduje 30-dniowy areszt dla kobiety, która pokaże się w miejscu publicznym
przebrana za świętego mikołaja.
W 2001 roku senat stanu Karolina Północna wydał dekret, który zabrania przeklinania w obecności osoby zmarłej.
A KYSZ!

Od 1872 roku do dnia dzisiejszego w mieście Urbana w Illinois obowiązuje prawo, które zabrania wstępu do miasta bez stosownego pozwolenia „dziwom natury i potworom”.
Całkiem niedawno, bo w 2002 roku, władze miasteczka Inglis na Florydzie wydały dekret nakazujący szatanowi i innym siłom nieczystym niezwłoczne zaprzestanie aktywności!
W Bakersville w Kalifornii kobietom nie wolno uprawiać seksu z diabłem bez użycia prezerwatywy.
ŻEBY ŻYŁO SIĘ BEZPIECZNIE

Jeśli co najmniej siedmiu Indian planuje napad na twoją nieruchomość, możesz ich zastrzelić – to prawo zniesiono w Montanie kilkanaście lat temu.
W Maryland nie wolno wyrzucać z drugiego piętra budynku płonących snopków siana. O innych piętrach ani słowa, więc chyba można.
W Toledo w Ohio zabrania się rzucać w innych wężami.
Włodarze stanu Teksas ustanowili niedawno genialne w swojej prostocie prawo, które wymaga od przestępcy, by ten najpóźniej 24 godziny przed napadem uprzedził ofiarę o swoich zamiarach.
DLA DOBRA OGÓŁU I ŚWIĘTEGO SPOKOJU

W Indianie wartość liczby Pi (3,1415) została ustawowo zaokrąglona do 4.
Szczęśliwy posiadacz słonia na Florydzie, chcąc uwiązać swojego pupila do parkometru, musi uiścić opłatę jak za parkowanie samochodu.
Prawo w mieście Marshalltown w Iowa zabrania koniom obgryzania hydrantów.
Ustawodawstwo stanu New Jersey zabrania mężczyznom robótek na drutach w czasie trwania sezonu wędkarskiego.
W kodeksie karnym Michigan jest przewidziana kara więzienia za podłożenie przełożonemu skunksa do szuflady biurka.
W Karolinie Południowej panuje ustawowy zakaz pracy w niedziele. Nie dotyczy on profesji o szczególnym znaczeniu dla życia obywateli, czyli straży pożarnej i sprzedawców żarówek.
Z KORZYŚCIĄ DLA ZDROWIA

Na Alasce prawo zabrania uprawiania seksu w samochodzie lub przyczepie, jeśli temperatura na zewnątrz jest poniżej –25ºC.
Prawo Indiany zakazuje swym obywatelom kąpieli w okresie zimowym.
Na Hawajach nie wolno wkładać sobie do uszu monet.
W stanie Vermont i na Florydzie przepisy zabraniają gwizdania pod wodą.
Na Florydzie grozi grzywna za zaśnięcie u fryzjera z głową w kloszu suszarki.

Anubis_ab

Oh, naprawdę? Zabawne, że żydzi się inaczej na to zapatrują. Zwłaszcza, że opisy te są nieograniczone żadnym kontekstem. Są ciągle otwarte w stosunku do gojów. A zachowanie samych wyznawców judaizmu doskonale te słowa potwierdza. Pozdrawiam

ocenił(a) serial na 6
H33L

Jacy Żydzi? Garstka ortodoksów? Ortodoksyjni chrześcijanie jak i islamiści są równie mocno przekonani o niższości 'innych" względem siebie. Chcesz oceniać ogół na podstawie zachowania skrajnej mniejszości? Mocno słabe te wnioski.

Anubis_ab

Naprawdę? A daj mi z łaski swojej przykład tego jak to "ortodoksyjnie Chrześcijanie są przekonani o niższości innych" ponieważ z tego co się orientuję, ortodoksyjny Chrześcijanin naśladuje jak tylko się da Jezusa Chrystusa a On raczej się nie wywyższał a wręcz właśnie poniżał. Co do islamu i muzułmanów również jak i u żydów nie jest to "skrajna mniejszość" a zdecydowana większość. Nie dlatego, że ja tak chcę ale dlatego, że tak nakazują im ich pisma. Pozdrawiam

ocenił(a) serial na 6
H33L

Ortodoksi stanowią zdecydowaną mniejszość i to jest fakt. Jeżeli twierdzisz inaczej to podaj mi proszę jaki procent stanowią Chasydyzi? Poniżający się chrześcijanie, to tak pierwszy z brzegu nasz miłujący bliźnich Jędraszeski i jego tęczowe zarazy, ekologizm i tym podobne brednie.

Anubis_ab

To co Ty nazywasz "ortodoksyjnym" żydem czy muzułmaninem to według ich ksiąg TYPOWY przedstawiciel ich wiary. Nie ortodoksyjny. Wystarczy wziąć do ręki Talmud czy Koran aby to zrozumieć.

Nie wiem co chcesz od Jędraszewskiego. Zarówno w kwestii lgbt jak i ekooszołomów ma rację. I tutaj nawet nie ma nic do rzeczy w tym momencie religia a zdrowy rozsądek.

Pozdrawiam

ocenił(a) serial na 6
H33L

Nie chodzi o księgi, a o sposób życia, stosowanie ich w codziennym życiu, ortodoksi stosują się do nich rygorystycznie. Stary Testament to księga wspólna dla wszystkich tych trzech religii, wiele postaci tam wymienionych występuje w wszystkich trzech religiach. Wyrastają z jednego pnia. Co do Jędraszeskiego jeżeli jego pogarda dla bliźnich jest wg ciebie ok, to cóż masz prawo do takiej oceny i ja nic na to nie poradzę.

Anubis_ab

Dokładnie, chodzi o sposób życia który zarówno żydzi jak i muzułmanie mają bardzo dokładnie sprecyzowany (o czym najwyraźniej zdajesz się nie wiedzieć). Dlatego to co Ty uważasz za ortodoksyjność (lub jak niektórzy w przypadku muzułmanów za radykalizm) to NORMALNE ZACHOWANIE według ich "wiary". Co do Starego Testamentu i "wyrastania z jednego pnia" nie możesz się bardziej mylić. Jeszcze można by stwierdzić podobną rzecz w odniesieniu do Chrześcijaństwa i judaizmu ale już w odniesieniu do islamu świadczy to jedynie o Twojej niewiedzy w temacie.

Jędraszewski nie gardzi ludźmi ale ideą lgbt. Gardzi grzechem którego dopuszczają się sodomici a nie samymi osobami. Tak jak powinien to robić każdy z nas. Walczyć z grzechem a nie z ludźmi.

Pozdrawiam

ocenił(a) serial na 6
H33L

Dokształć się, całkiem sporo postaci ze Starego Testamentu występuje w islamie, w judaiźmie Stary Testament występuje w całości.
Normalne zachowanie, bo ty tak powiedziałeś? Podaj mi przykłady stosowania tych praw na masową skalę, bardzo proszę.
Czyli niestosowanie się do wiary jest powodem do gardzenie innym człowiekiem? "Grzesznikiem" można gardzić? Ha ha ha. Czyli Jędraszewski zachowuję się dokładnie tak samo jak krytykowani przez ciebie żydzi i muzułmanie, tylko że on to robi w imię twojej religii. Świetnie postrzeganie rzeczywistości, brawo.

Anubis_ab

Zdecydowanie. Choćbyś skończył religioznawstwo i spędził 10 lat na zagłębianiu się w temat zawsze znajdzie się w internecie osoba która wie lepiej na zasadzie, "bo tak" :) Nie twierdzę, że dokształcić się nie muszę, wszak człowiek uczy się całe życie nie mniej jednak śmiało mogę założyć, że jednak wiem trochę więcej w tym temacie niż Ty.


Co do przykładów, sugeruję chociażby zapoznać się z prawem szariatu które wprowadzane jest na masową skalę wszędzie tam gdzie muzułmanie stanowią większość lub po prostu dominują na danym terenie.


Co do żydów, sytuacja wygląda podobnie. Prawo żydowskie obowiązuje wszystkich żydów którzy za takowych się uważają. To nie jest wybiórcze lecz OBOWIĄZKOWE.Stosowanie ich na masową skalę? Przypadki żydów z USA gdzie gwałty, pedofilia czy przemoc w gminach żydowskich były tuszowane (zwłaszcza kiedy zamieszani byli rabini) ponieważ tego wymaga ich prawo. Załatwiania spraw WEWNĄTRZ gminy a nie wyciąganie ich na zewnątrz. Wprawy ujrzały światło dzienne tylko dlatego, iż pewna żydowska rodzina której dziecko było ofiarą nie zgodziła się na zamiecenie sprawy pod dywan. Zostali przez to wyklęci i odseparowani przez wszystkich członków własnej gminy przez których dodatkowo byli prześladowani właśnie z powodu niezastosowania się do słów rabina i do żydowskiego prawa.


O prawie szariatu chyba pisać nie muszę. Wprowadzane nie tylko w krajach w większości muzułmańskich ale również w coraz większej ilości dzielnic chociażby Paryża, Londynu czy Berlina. Innymi słowy wszędzie tam gdzie muzułmanie dominują.


Jak widać, nie są te prawa ani przestarzałe ani praktykowane jedynie przez "ortodoksów".No ale aby to wiedzieć trzeba by było się trochę zagłębić w temat czego najwyraźniej Tobie brakuje.


W którym miejscu napisałem, że grzesznikiem można gardzić? Nie manipuluj i nie kłam gdyż nic takiego nigdzie nie stwierdziłem. Czytaj proszę Cię ze zrozumieniem a nie interpretuj moich słów na własną modłę.


GRZECHU należy nienawidzić a nie grzesznika. Grzesznik to osoba która zeszła na złą ścieżkę skuszona grzechem. To z grzechem należy walczyć a nie z osobą która ten grzech popełnia.Pozdrawiam

ocenił(a) serial na 6
H33L

'Jędraszewski nie gardzi ludźmi ale ideą lgbt. Gardzi grzechem którego dopuszczają się sodomici a nie samymi osobami. Tak jak powinien to robić każdy z nas. Walczyć z grzechem a nie z ludźmi." - idea lgbt to ludzie, nawet ty powinieneś to rozumieć.
Jeżeli ktoś w tej rozmowie stosuje zasadę, 'bo tak" to zdecydowanie nie jestem to ja. Za wszelką cenę wybierasz tylko fragmenty które pasują do głoszonej przez ciebie tezy, tylko właśnie jaka to jest teza, wyartykułuj ją jednoznacznie, tak żeby nie było wątpliwości.
Islam mentalnie jest teraz tak jak chrześcijaństwo w średniowieczu, no ale po 10 latach religioznawstwa doskonale o tym wiesz :)
Jaki jest twój stosunek do wyznawców innych religii i ateistów tak pytam z ciekawości?

Anubis_ab

Jeżeli nie chcesz umniejszyć mojego szacunku do Twojej inteligencji sugeruję przestać wypisywać brednie.

1. Idea to nie ludzie. Według twórcy pojęcia czyli Platona idea jest niematerialna. Ludzie co najwyżej za ideą mogą podążać.

2. "Jeżeli ktoś w tej rozmowie stosuje zasadę, 'bo tak" to zdecydowanie nie jestem to ja."

Jak inaczej mogę zatem interpretować Twoje ogólniki bez żadnych konkretów?

3. "Za wszelką cenę wybierasz tylko fragmenty które pasują do głoszonej przez ciebie tezy, tylko właśnie jaka to jest teza, wyartykułuj ją jednoznacznie, tak żeby nie było wątpliwości."

Teza jest taka, że osoba którą Ty nazywasz "ortodoksyjnym" żydem czy muzułmaninem to w istocie prawdziwy wyznawca judaizmu czy islamu. Ich księgi wyraźnie definiują kto to jest żyd i kto to jest muzułmanin. Nie wystarczy stwierdzić sobie ot tak "o, ja jestem muzułmaninem". Aby nim zostać trzeba przestrzegać zestawu pewnych zakazów i nakazów "zesłanych" przez allaha i pozostawionych przez mahometa.

To, że nazwiesz siebie samego wegetarianinem a będziesz nadal jadł mięso nie uczyni z Ciebie wegetarianina, prawda? Nazywanie siebie abstynentem nie uczyni z Ciebie takowego jeżeli nadal pijesz alkohol. Rozumiesz? To samo dotyczy islamu i judaizmu.

Możesz siebie nazywać muzułmaninem czy żydem ale nie uczyni to z Ciebie takowego jeżeli nie będziesz przestrzegał wyznaczonych praw i obowiązków. I to jest właśnie coś co Ty postrzegasz jako "ortodoksyjność" podczas gdy jest to normalna postawa pośród tych społeczności.


4. "Islam mentalnie jest teraz tak jak chrześcijaństwo w średniowieczu, no ale po 10 latach religioznawstwa doskonale o tym wiesz"

Nie, nie jest, nie był i nigdy nie będzie. To tylko propaganda ignorantów którzy ani o islamie ani o Chrześcijaństwie praktycznie nic nie wiedzą.

Chrześcijaństwo nie zmieniło się ani o piędź od czasów Chrystusa. To, że po drodze różni ludzie wykorzystywali imię Jezusa do swoich celów politycznych niczego nie zmienia. Od samego początku Chrystus wyraźnie nakreślił jak ma postępować Chrześcijanin i zasady (a właściwie jedna zasada) nie uległa zmianie ani o przecinek.

Z islamem sprawa wygląda dlatego inaczej, ponieważ to nie religia a ideologia czy wręcz totalitarny ustrój polityczny (jeżeli wziąć pod uwagę analizę samego Koranu). Nie zmienia to jednak faktu, że główne założenie islamu czyli dominacja nad światem się nie zmieniło.


5. "Jaki jest twój stosunek do wyznawców innych religii i ateistów tak pytam z ciekawości?"

Cóż, jako Chrześcijanin uważam inne religie za błędne ale cóż można poradzić, człowiek od zawsze błądził w ten czy w inny sposób. Jedyne co mogę to próbować zwrócić ludzi na właściwą ścieżkę. Nie umniejszam przez to ich możliwości do bycia dobrym człowiekiem nie mniej jednak Chrystus wyraźnie zaznaczył, że "nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze mnie". Podkreślam zatem jeszcze raz iż nie uważam, że trzeba być Chrześcijaninem aby być dobrym człowiekiem jednak bycie Chrześcijaninem i stosowanie się do nauk Jezusa zdecydowanie w tym pomaga.

Wbrew pozorom dotyczy to również żydów i muzułmanów.

Co do ateistów sprawa ma się prosto. Po pierwsze uważam ich pogląd za najbardziej arogancki jaki tylko może w tej kwestii istnieć. Ponieważ trzeba być niesamowicie aroganckim aby jednoznacznie stwierdzić, że Bóg nie istnieje nie mając na poparcie tego twierdzenia absolutnie żadnego dowodu (tak, wiem wiem, to wierzący ma udowodnić, że Bóg istnieje). Rozumiem bycie agnostykiem, sam miewałem w swoim życiu wiele faz sceptycyzmu ale bycie w 100% pewnym, że Bóg nie istnieje to już przejaw nielichej buty. Bez mała 98% fizyków czyli można by rzec, jednych z najbardziej "hardcorowych" naukowców jest zdania, że musi istnieć jakaś Siła Stwórcza, że nic z tego co się we wszechświecie wydarzyło nie mogło wydarzyć się przypadkowo gdyż jest to statystycznie niemożliwe a jednak jakiś (nie obrażając nikogo) "chłopek roztropek" z internetu jest w 100% pewny, że Bóg nie istnieje, "bo tak".

Jednakże pomimo tego wszystkiego mój stosunek do wyznawców innych religii, agnostyków czy ateistów w tym momencie śmiało można podsumować słowami Jezusa Chrystusa:
"Kto bowiem nie jest przeciwko nam, ten jest z nami".

Pozdrawiam serdecznie

ocenił(a) serial na 6
H33L

Twoja odpowiedź na pkt 5 jest jak miód na moje serce, tylko jakoś tak stoi mi w sprzeczności z prawie wszystkim co do tej pory napisałeś. odnośnie "złych" żydów i muzułmanów. Oczywiście, że tacy są, ale nie można generalizować. Naprawdę takiej postawy oczekuję od świata (tak , wiem jestem naiwny).
Chrześcijaństwo zmieniało się i to bardzo, praktycznie każdy sobór wprowadzał zmiany odnośnie do doktryn, zmieniał się stosunek do instytucji państwa (religijne czy świeckie) spory kompetencyjne papiestwa z cesarstwem trwały wiekami. Temat rzeka.
Pkt 3 - tak, masz rację jeżeli ktoś chce być członkiem danego klubu musi przestrzegać jego reguł. Tylko gdyby przeprowadzić taką weryfikacje okazałoby się że ......................?
Napisz mi jeszcze, że potępiasz tylko określone postawy i działania a nie całe narody (Żyd to nie wyznanie ani religia) i znowu będę miał okazję się z tobą zgodzić.

Anubis_ab

Niestety pełnej odpowiedzi będę mógł Ci udzielić dopiero wieczorem jak wrócę z pracy bo dla mnie pisanie takich rzeczy na telefonie mija się z celem, do dwóch spraw jednak się odniosę teraz żebys miał czas się nad nimi zastanowić.

Po pierwsze odnośnie żydów i muzułmanów tak jak napisałem: "Kto bowiem nie jest PRZECIWKO nam ten jest z nami."

Niestety ale zarówno żydzi jak i muzułmanie mają nienawiść do Chrześcijan wpisane w "religię". Nawet gdyby przyjąć według Twojej zasady, że to tylko "ortodoksyjni" czy "radykalni", wystarczy spojrzeć na ich zachowanie wobec Chrześcijan na świecie . "Po czynach ich poznacie".


Jezeli chodzi o generalizację. Pozwól, że zapytam. Jakie jest Twoje zdanie na temat nazistów czy komunistów? Czy ktoś kierujący się w życiu wytycznymi pozostawionych przez chociażby Hitlera (tymi o czystości rasy itp a nie o miłości do zwierząt) może być dobrym człowiekiem? Czy może nazistów powinno się zwalczać?

Pozdrawiam

ocenił(a) serial na 6
H33L

Bycie nazistą, faszystą, komunistą, terrorystą i tak dalej wiąże się z wyborem, ty decydujesz się zapisać do danego kluby. Bycie Żydem, Polakiem, Cyganem, Pakistańczykiem nie zależy od ciebie, po prostu się taki rodzisz, nie masz na to wpływu. Dlatego będę zawsze przeciwny utożsamianiu nacji z jakimiś zachowaniami. Np. Polak kradnie samochody - boli takie stwierdzenie? Pewnie że boli i jest dalece niesprawiedliwe, co nie znaczy że czasem się zdarzało, ale za to byli odpowiedzialni konkretni ludzie, a nie cały naród.
Dla mnie każdy, bez względu na wyznanie, kolor skóry, narodowość, orientacje siejący nienawiść, nawołujący do przemocy jest nie do zaakceptowania, ale po czynach będę ich oceniał, a nie wyznaniu, kolorze, narodowości czy orientacji.

Anubis_ab

Ok, zatem zaczynamy.

1. "Chrześcijaństwo zmieniało się i to bardzo, praktycznie każdy sobór wprowadzał zmiany odnośnie do doktryn, zmieniał się stosunek do instytucji państwa (religijne czy świeckie) spory kompetencyjne papiestwa z cesarstwem trwały wiekami. Temat rzeka."

Katolicyzm, nie Chrześcijaństwo. Stosunek do pewnych spraw w KK rzeczywiście się zmieniał. Nauki Chrystusa, nie.


2. "tak, masz rację jeżeli ktoś chce być członkiem danego klubu musi przestrzegać jego reguł. Tylko gdyby przeprowadzić taką weryfikacje okazałoby się że"

Tak, okazałoby się, że wielu ludzi którzy uważają się czy to za katolika czy za muzułmanina czy za żyda tak naprawdę nimi nie są. Jest jednak różnica w dążeniu do doskonałości którą chociażby w Chrześcijaństwie jest Jezus Chrystus a do tej reprezentowanej przez mahometa. Nie sądzisz?


3. "Bycie nazistą, faszystą, komunistą, terrorystą i tak dalej wiąże się z wyborem, ty decydujesz się zapisać do danego kluby. Bycie Żydem, Polakiem, Cyganem, Pakistańczykiem nie zależy od ciebie, po prostu się taki rodzisz, nie masz na to wpływu. Dlatego będę zawsze przeciwny utożsamianiu nacji z jakimiś zachowaniami."

Wybacz, ale to bardzo ignorancka postawa.

Przyrównywanie narodowości do ideologii/religii jest trochę idiotyczne. Od ideologii zawsze możesz odejść.

Gdyby było tak jak piszesz, nie mielibyśmy dzisiaj ateistów, nie mielibyśmy agnostyków, nie mielibyśmy pogan, apostatów itd.

Możesz się urodzić muzułmaninem, żydem czy Chrześcijaninem. Dorastając jednak uzyskujesz własną świadomość, zaczynasz myśleć samodzielnie i jeżeli widzisz w wyznawanych wartościach coś nie tak, starasz się je zmienić lub zupełnie porzucić. Kiedy jesteś w pełni świadomy to już jest Twoja decyzja bez względu na to czy się w danej wierze/ideologii urodziłeś czy też nie.


4. "Np. Polak kradnie samochody - boli takie stwierdzenie? Pewnie że boli i jest dalece niesprawiedliwe, co nie znaczy że czasem się zdarzało, ale za to byli odpowiedzialni konkretni ludzie, a nie cały naród."

Ok, to teraz jeszcze w ramach wbicia gwoździa do tej trumny daj mi z łaski swojej fragment z "podręcznika Polaka" w którym jest mowa, że prawdziwy Polak kradnie samochody i dam Ci spokój :)


5. "Dla mnie każdy, bez względu na wyznanie, kolor skóry, narodowość, orientacje siejący nienawiść, nawołujący do przemocy jest nie do zaakceptowania, ale po czynach będę ich oceniał, a nie wyznaniu, kolorze, narodowości czy orientacji."

I to jest piękne ale bardzo naiwne i niestety świadczy o tym, że nie masz bladego pojęcia jak funkcjonuje świat.

Podejrzewam, że jest to trochę "wina" cywilizacji w której zostałeś wychowany czyli tej opartej na Chrześcijaństwie. Postawa ta bardzo często pojawia się u ludzi z którymi rozmawiam na temat chociażby islamu czy właśnie judaizmu. Ogromnym i kosztownym błędem większości ludzi Twojego pokroju jest to, że patrzycie na muzułmanów i żydów przez pryzmat naszych, Chrześcijańskich zasad. Tymczasem ich świat, ich sposób myślenia, ich wartości w wielu przypadkach są w totalnej opozycji do naszych.

Na przykład Chrześcijaństwo zabrania kłamstwa, a jako dobry człowiek zapewne również czujesz, że kłamstwo jest złe i nie powinno się w szczególności bliskich ale także innych ludzi okłamywać. W judaizmie i islamie sytuacja jest zgoła inna. Otóż żydzi i muzułmanie MOGĄ a wręcz MUSZĄ okłamywać gojów/kafirów jeżeli tylko będą w tym mieli jakiś interes, jeżeli tylko przysłuży się to judaizmowi/islamowi.

To samo dotyczy gwałtu i przemocy wobec gojów/kafirów. My jak Chrześcijanie mamy obowiązek nie tylko nie krzywdzić ale pomagać krzywdzonym. Żydzi i muzułmanie mogą gojów i kafirów krzywdzić do woli. Dla nich bowiem nie-żyd czy nie-muzułmanin to nie człowiek a zwierzę.

Widzisz różnicę? I żeby było jasne, ja w pełni rozumiem Twoją postawę, stoczyłem setki jak nie tysiące batalii i rozmów na ten temat z setkami i tysiącami różnych ludzi od Chrześcijan przez muzułmanów, ateistów, buddystów itd aż na żydach skończywszy i niestety większość ludzi popełnia dokładnie ten sam błąd który popełniasz Ty. Oczywiście to Twoja sprawa i uczynisz jak zechcesz ale jednak sugerowałbym zagłębić się w księgi pokroju Koranu czy Talmudu aby zrozumieć "co w trawie piszczy" bo być może kiedyś (biorąc pod uwagę obecną sytuację w europie) uratuje to Tobie lub Twoim bliskim życie.

Pozdrawiam serdecznie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones