PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7547}

Maratończyk

Marathon Man
7,5 18 946
ocen
7,5 10 1 18946
7,2 20
ocen krytyków
Maratończyk
powrót do forum filmu Maratończyk

maratónczyk?

ocenił(a) film na 7

tytuł dla tego taki że główny bohater lubił biegać? A i to nawet za dużego zastosowania w fabule nie miało.

ocenił(a) film na 8
fightClub

a może jakaś analogia do maratończyków?? ...np. wytrzymałość, bez której ciężko byłoby znieść to, co przeszedł "Babe", ciężko byłoby podjąć decyzje, które podjął po ucieczce i przed czym się nie cofnął w ostatecznej, ...jakby to nazwać... - rozgrywce.

ocenił(a) film na 7
Ciepiel

Mądre i jak dla mnie przekonywujące

ocenił(a) film na 8
fightClub

haha , za dużego zastosowania. Gdyby nie treningi to babe owi nie udalo by sie uciec

dlugi john

Szczególnie, że Janeway go bez problemu dogonił i nawet się szczególnie nie zmęczył (choć można teoretycznie założyć, że był równie wysportowany co "Doc").

xorandor

maratończyk to człowiek walczący z sobą a i z przeciwnościami zewnętrznym na dłuższym dystansie.

tisoc

jest też prozaiczne wytłumaczenie: mianowicie Babe jest maratończykiem bo był trenował maraton, jego idolem zresztą jest Ted Corbitt maratończyk z NY właśnie

tisoc

Czyli to potwierdza tezę OP-a. Tytuł jest dlatego taki, albowiem lubił sobie biegać. :>

xorandor

nie tylko bo sam zmagał się ze sobą i innymi

tisoc

Ja tam nie widziałem szczególnie jakiegoś zmagania się z przeciwieństwami własnego losu. Natomiast co do zmagania się z innymi to został przypadkiem wplątany w międzynarodową intrygę i w zasadzie tylko tyle. Filmów o zmaganiu się z problemami życiowymi jest dużo i to bardziej refleksyjnych czy poruszających i wiele z nich zasługiwałaby na taki właśnie tytuł.

xorandor

a książka którą pisze o swoim zmarłym ojcu?
zresztą postać ojca, niejednokrotnie powraca w tym filmie.

tisoc

Dodałbym że nie miał zapewne łatwego dzieciństwa, bo pojawiają się w filmie migawki z tego jak tuli się do ojca, okresu podejrzewam że przez to że ojca zapewne nie było często w domu czuł się samotny a to jednak odbija się w życiu.

buterfly

ależ oczywiście

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones