PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7246}

Lenny

7,4 1 953
oceny
7,4 10 1 1953
7,5 6
ocen krytyków
Lenny
powrót do forum filmu Lenny

Znakomita biografia

ocenił(a) film na 9

Bardzo lubię tego typu filmy, i ten, z całą odpowiedzialnością stawiam obok takich dzieł jak np. Amadeusz, Wściekły Byk, czy też Człowiek z Księżyca. No, może minimalnie niżej niż dwa pierwsze arcydzieła.

Film pozytywnie mnie zaskoczył. Obawiałem się, że może być trochę za bardzo uładzony. Chociaż gdyby powstał w latach 90-ych, to sceny seksu i odjazdów po dragach zajęłyby pewnie znacznie więcej miejsca w tej historii. Ale nie wiem, czy z korzyścią dla filmu. Prawdopodobnie nie. W dziele Fossa poszczególne wątki są bardzo dobrze wyważone, dzięki temu można trochę bliżej poznać głownego bohatera opowieści, i jego stosunek do świata, oraz do najbliższych mu osób. I vice-versa. Polecam powyższy film bardzo gorąco.

PS. Absurdem jest polskie tłumaczenie filmu. Przynajmniej te z TCM. Dzieło mówiące o wolności słowa, o sztucznej moralności itp., a np. wyrażenie: fuck you! przełożone zostało jako: cholera! Bardzo ciekawe..

dustman

"PS. Absurdem jest polskie tłumaczenie filmu. Przynajmniej te z TCM."

nie te tłumaczenie, tylko to tłumaczenie

użytkownik usunięty
alexgrynberg

Ale żeś wniósł do dyskusji tą uwagą.

Ja tylko napiszę,że film jest rewelacyjny, nie wiem dlaczego ma tak niską notę. Jak dla mnie 10/10.

ocenił(a) film na 9

Jak się człowiek śpieszy, to się Alexgrynberg cieszy..

dustman

Czy ktoś wie gdzie można znaleźć napisy polskie do tego filmu?

ocenił(a) film na 10
dustman

'f*ck you! przełożone zostało jako: cholera!' - nasi mają pomysły rozliczne, jak to tłumaczyć; oczywiście, że dosłownie oznacza 'pie*ol się', ale wydaje mi się też, że w Ameryce używa się tego czasem nie do końca serio, i wtedy 'cholera' pasuje

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones